1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bekas [8.4K]
2 years ago
10

10 cm12 cm find area each shaded area​

Mathematics
1 answer:
Wewaii [24]2 years ago
7 0
Do u have a diagram to show
You might be interested in
65006500 is 666 thousands plus 555 hundreds.
madam [21]

Answer:

Choice C

Step-by-step explanation:

5 Thousand  + 15 hundred = 6500

8 0
3 years ago
Write an equation for the line that is parallel to the given line and that passes through the given point. y = –5x + 3; (–6, 3)
Nutka1998 [239]
You would need a new y-intercept in order for this to be parallel. So you use the points given and the slope and fill it in. 3=-5(-6)+b. 3=30+b. Then subtract 30 from both sides. -27=b. Then just put it all back into slope intercept form. y=-5x-27.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
G(x) = 5x + 3<br> Find G(2b)
GuDViN [60]

Answer:

G(2b) = 10b + 3

Step-by-step explanation:

To find G(2b), simply plug in 2b wherever there is an x in G(x).

G(x) = 5x + 3

G(2b) = 5(2b) + 3

G(2b) = 10b + 3

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What do u need to divide 9w by in order to have 1w
Andre45 [30]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

9w/9 = 1w

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A class measured the radius and circumference of various circular objects. The results are plotted on the graph below. Does ther
yaroslaw [1]

Answer:

what is aletoria in english

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • A point with a positive X coordinate and a negative Y coordinate is reflected over the Y axis which sentence describes the coord
    15·1 answer
  • 188 asu students, faculty, and staff were randomly surveyed and asked if they have an asu parking decal, ride their bike, or the
    9·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $2.60 for 6 muffins. What is the price per dozen?
    10·2 answers
  • Here's a graph of a linear function. help
    13·1 answer
  • Can somebody help me?
    10·2 answers
  • Explain how double angles compare to parent trigonometric equations
    10·1 answer
  • Hi please help me out
    6·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST|<br><br><br> Beginning in 2011, Yemen was drawn into a civil war because of:
    10·1 answer
  • Please help me with this question​
    10·1 answer
  • Does this data appear to be proportional? Explain why or why not.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!