Determine the unit rate then determine the better buy Option A: a 4 pack of 3.2-ounce servings of apple sauce for $2.50 or Optio
n B: 24 ounces of apple sauce for $3.69.
1 answer:
Answer:The better buy Option is A
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
Equation that apply to the table:
y= 10x +2 and y= 2x +10
8.66666667 that’s your answer
Answer:
2s + 30 = 2s
Step-by-step explanation:
Time up hill + time down hill = total time
:
Multiply equation by 30s; results
2s + 30 = 2s
:
I’m pretty sure the gcf is 44
Answer:

Step-by-step explanation:
