69,017,409 is the correct answer
Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
Answer:
Dividend

Divisor

The rule of division of polynomial which is same as division of real numbers states that
Dividend = Divisor × Quotient + Remainder
The division process is shown below.
Quotient = x+5
Remainder =0
Answer: 9
Step-by-step explanation: