Answer:
The unit price of brant A and brand B is 0.1311 and 0.1704 and brand A would be better
Step-by-step explanation:
The computation of the unit price for each brand is shown below:
For brand A, the unit price is
= 2.36 ÷ 18 pencils
= 0.1311
For Brand b, the unit price is
= 4.09 ÷ 24
= 0.1704
So here as we can see that brand A would be better as it has less cost as compared with brand B
He spends 32 hours in the gym in an 8 week period. (8*4)
Answer:
-3±√89/10
Step-by-step explanation:
Answer:
12 fruit baskets
Step-by-step explanation:
66 / 5 = ?
66 / 5 = 13.2
13.2 - 5 = 12
(12)
Give me a heart and I'll tell you the answer