Step-by-step explanation:
maybe you can try to measure each of the ways maybe and you can get the equation
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
parallel when a=2
perpendicular when a=-1/2
Answer:
3. It's b and c 4. total number of participants in marathon=99+121=220 percentage of female = 121/220×100 =55% 5. the answer is 7
Step-by-step explanation:
Answer: 8 buses
Step-by-step explanation:
You need 8 buses minimum