1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Georgia [21]
3 years ago
6

This is the last one!!!

Mathematics
1 answer:
Veronika [31]3 years ago
3 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

the mean goes up more than the median

You might be interested in
Which equation is in standard form?
evablogger [386]
The answer is C. 2x+3y=12
3 0
3 years ago
How many times does 8go into14
eimsori [14]

Answer: 1

Step-by-step explanation: it only goes into 14 once because 8 • 2 =16

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I cant see the answers anyone else has the problem
Jet001 [13]

Answer: im having the same problem

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
Soil sells for 8 1/4 cents per pound. How much would you save if you bought a 100- pound sack for $7.45?
asambeis [7]

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

If the 100 pounds was bought separately (of course in real life you will probably not)

= 100 pounds x $0.0825/pound

= $8.25

As you can see it will cost more than if you buy a 100 pound sack.

Cost Difference = $8.25 - $7.45 = $0.80

That means you will save $0.80 from it.

4 0
2 years ago
Solve the literal equation for y 5x-2=8+5y
Pavel [41]
I’m pretty sure the answer is y = x - 2. If not then sorry..
5 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Randall bought 2 game controllers at Electronics Plus for $36. What is the unit rate for game controller at Electronics Plus?
    12·2 answers
  • What addition doubles fact can help to find 4+3?
    9·1 answer
  • Find the missing value of 2/5=?/15
    10·2 answers
  • Fernando has $10 to buy snacks for his friends at the baseball game. A
    10·1 answer
  • . If they set up their camera 322 meters from the base of the mountain and the mountain is 597 meters high, what angle should he
    13·2 answers
  • Please help me im almost done!​
    7·1 answer
  • Find the slope of the line through the pair of points.<br> (2, -4)and(-4,-9)
    8·1 answer
  • A coffee shop sells their coffee beans by the pound. The table below shows the cost, in dollars, for a pound of two different ty
    6·1 answer
  • A bouncy ball is dropped such that the height of its first bounce is 7 feet and each successive bounce is 67% of the previous bo
    8·2 answers
  • Help me please this is due at 11:30
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!