1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tanzania [10]
3 years ago
12

Review:

Mathematics
1 answer:
mihalych1998 [28]3 years ago
7 0

Answer:

fraction 0.32 ,1 ,8

decimal 0.32

percent 22%

You might be interested in
The vertices of a right triangle are (0, 5), (5, 0), and (5, y). Find the value of y. A. 4 B. 2 C. 3 D. 5
Zepler [3.9K]
Y= D.5 __________________________________
3 0
3 years ago
Write a unit rate for the situation. $1.98 for 6 bananas
USPshnik [31]
A unit rate is when you find a rate when one variable (or value) is equal to one.

Let's find the unit rate for the price of the bananas. 

1.98/6= 0.33

It is 33 cents for one banana. That is the unit rate. 

I hope this helps!
~kaikers
4 0
2 years ago
How do the graphs of the functions f(x)=<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%28%5Cfrac%7B3%7D%7B2%7D%29%5Ex" id="TexFormula1" titl
grin007 [14]

Step-by-step explanation:

f(x) = (3/2)ˣ

g(x) = (2/3)ˣ

These are examples of exponential equations:

y = a bˣ

If b > 1, the equation is exponential growth.

If 0 < b < 1, the equation is exponential decay.

So f(x) is an example of exponential growth, and g(x) is an example of exponential decay.

Also, 2/3 is the inverse of 3/2, so:

g(x) = (3/2)^(-x)

So more specifically, f(x) and g(x) are reflections of each other across the y-axis.

5 0
3 years ago
Just take a look at the picture and say the answer no explaining
alexdok [17]

Answer:

16-25

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cost of pool service includes labor and supplies. labor is 80% of the total cost. the cost of labor for a certain pool servi
laila [671]

Answer:

I know im late but the answer is 275 I just took the test on k-12

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 2/3 of a share of $24 390
    13·2 answers
  • 37,015 in word form please
    11·2 answers
  • A circular path 2feet wide has an inner diameter of 150 feet . How much farther is it around the outer edge of the path than aro
    6·2 answers
  • At a schools field day, students will throw table tennis balls then measure the distance. There are 626 students in the school.
    15·1 answer
  • The square root of 61 is in between 2 integers what are they
    13·1 answer
  • Plzz help!!!! if 200 meters to the next freeway exit how far away is the exit in yards?
    10·2 answers
  • What’s the equation?
    5·2 answers
  • Please help and tell me answers I'll give you brainliest if you do it fast please and thank you!
    6·1 answer
  • X+y=2 x-y=4 solve using elimination
    12·1 answer
  • Gary weighed 187 pounds after graduating
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!