4 laps because a mile is 1,760 yards and the 440 laps need to be divided into 1,760 so 1,760/440 is 4 so four laps are needed to complete a mile
Answer:
Rent
Step-by-step explanation:
Yes
The price of album y is $5.80. I solved the system of equations of B and C. Getting rid of the variable z, I was able to get rid of x next. Solving this system gave me $5.80 without having to substitute into the other equation.
Answer:
The answer is 15
Step-by-step explanation:
hope this helps