Answer:
$3.25 per gallon
Step-by-step explanation:
She had $30 and now has $4, so she spent $30- $4 = $26
With $24 she bought 8 gallons of gas.
$26/(8 gallons) = $3.25/(1 gallon) [ divide 26 by 8 to get the unit rate]
She spent $3.25 per gallon
Answer:
Its going to be a line going straight across the 4 along the y axis .
Step-by-step explanation:
See graph attached
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Well if you take 468 and divide it by 18 you get 26 that 26mpg take 754 divide it by 26 and you get 29 and that's how many gallons he used