Answer:
332
the reason why I think it's $332 is because if you do 1,994 / 6 then that equals 332 I don't know if you get it right if you do great job if you don't I understand
Answer:
$14.10
Step-by-step explanation:
To have 30 bulbs, Maura can buy 10 packages of 3 at $5.37 each, for a total of $53.70. Or, she can buy 15 packages of 2 at $4.52 each, for a total of $67.80.
Buying in packages of 3, Maura saves $67.80 -53.70 = $14.10.
50. i’m sure you’re learning the proper mathematical way to do that, but my brain went ‘4+5 is 9. that’s 10 times less than 90’