Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer:
the total due including tip is 55.20
Answer:
2444
Step-by-step explanation:
The total cost is the integral of the marginal cost.

The total cost of producing units 144 through 625 is 2444.
_____
If all you need is a number, a graphing calculator can give you that.
Answer:

Step-by-step explanation: