1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nana76 [90]
2 years ago
9

Can anyone help me with this math question

Mathematics
1 answer:
ANTONII [103]2 years ago
4 0

The third is true

ok bye

lm'iranian

11years old

You might be interested in
Read carefully and choose the name of the student who made the correct statement ..... HELPPP hurry
gayaneshka [121]
Phoebe is correct. The line on the graph would be vertical in the x-axis value of 12.
6 0
3 years ago
What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.
Katena32 [7]
You divide 1 by 4.76 and you get 0.21 as your main answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help ASAP with these questions.
lukranit [14]
You are correct, it is a

3 0
3 years ago
Find the unit price
Mrac [35]

Answer:

Price per ounce is $0.062

Step-by-step explanation:

Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce

Firstly, we need the total ounce value

1 pound = 16 ounce

so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces

So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces

So 40 ounces = $2.48

price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce

3 0
3 years ago
What is 13/6 as a mixed fraction
irina1246 [14]

Answer:

The answer is 2 1/6

Step-by-step explanation:

First you would divide 13 by six and that would leave you with 2 with a remainder of 1. Then you would put together the fraction leaving 6 as the denominator, 2 as the whole number, and 1 as the numerator.

Let me know if you need any other help!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • When converted to​ millimeters, the distance meters is expressed as
    7·1 answer
  • Students hike 16,900 feet one morning and 14,850 feet in the afternoon. Estimate the total number of miles they hiked that day.
    9·2 answers
  • What are the degrees a trapezoid has?
    14·1 answer
  • An exterior angle of an isosceles triangle has a Measure 160°. Find two possible sets of measures for the angles of the triangle
    15·1 answer
  • Please Help I will give out brainliest
    10·1 answer
  • 8x-4=2x+6(4+2)<br><br> HELP PLEASE, ASAP
    13·1 answer
  • Two integers are some at random integers one through 15. Find the probability that both the numbers are even if they are not rep
    10·1 answer
  • What expressions are equivalent to 10x + 30x?
    6·1 answer
  • Please answer these two questions !!!
    13·1 answer
  • Help me with this math question please I'm giving away brainliests​
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!