Phoebe is correct. The line on the graph would be vertical in the x-axis value of 12.
You divide 1 by 4.76 and you get 0.21 as your main answer
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce
Answer:
The answer is 2 1/6
Step-by-step explanation:
First you would divide 13 by six and that would leave you with 2 with a remainder of 1. Then you would put together the fraction leaving 6 as the denominator, 2 as the whole number, and 1 as the numerator.
Let me know if you need any other help!