Bo is buying candy by the pound. For every 10 pounds, he pays $23. What is the cost per pound?
2 answers:
Answer:
*I did the question and got it right
The cost per pound is <u>$2.30</u>
<u>pls mark me brainliest</u>
Step-by-step explanation:
Answer:
1.2
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
36 degrees
Step-by-step explanation:
Subtract 54 from 90
I hope this answers your question.
6 weeks
Because 132/22=6 and 132-12/20=6
Transversal is the awnser
I solved it on paper so it's easier.
But good luck ! :)