1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex73 [517]
2 years ago
11

-3 13/24 divided by 1 7/8 = ___________?

Mathematics
2 answers:
sergeinik [125]2 years ago
7 0

-17/9 exact form

-1.8 decimal form

1 8/9 mixed nombre form

hammer [34]2 years ago
5 0

Answer:

-17/9

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What are two`fractions whose product is -3/5
natali 33 [55]
7/5 - 10/5 = -3/5

I hope this helps. 
3 0
3 years ago
Please help on B C D ONLY PLEASE
Rama09 [41]

The answer for B is: 40 - (7.50 x 4) = 10 Because 7.50 x 4 = 30 and 40 - 30 = 10 So they are left with $10 after paying for the tickets

The answer for C is: Miguel and his 3 friends started with $40 and had a fee of $7.50 for each ticket and there are 4 people. 4 x 7.50 = 30 and 40 - 30 = 10 so they are left with $10 to spend on snacks and other stuff!

Idk the answer for D sorry about that!

Hope this helps!

5 0
3 years ago
Which of the following reconciling items on a bank reconciliation need to be recorded in the
Sonbull [250]

Answer:

a, b, and d

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Nate walked 72 city blocks in 48 minutes. At this rate, how many city blocks can he walk in 90 minutes?
stiv31 [10]

Answer:

135 city blocks is the correct answer

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
A b and c need solving
algol [13]
Could you zoom out a little maybe? it looks like you cut off something in front of dot
3 0
2 years ago
Other questions:
  • 1. Find the slope of the line that goes through the given points.<br><br> (-7, 6), (-7, -9)
    12·2 answers
  • The late fee for libary books is $2 plus 15 cents each day for a book that is late. if monicas late fee is $2.75, write and solv
    5·1 answer
  • In a week, 12 hands laid 72 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
    5·1 answer
  • Solve the system by graphing.<br><br> y=1/2x−3<br> y=3/2x−1
    12·1 answer
  • Select all that apply please
    7·2 answers
  • A website offers a coupon such that each customer has a 15\%15%15, percent chance of getting the coupon each day they visit the
    12·1 answer
  • Somebody help me out please
    5·2 answers
  • What to do with this question​
    8·2 answers
  • Solve for X in the proportion below
    8·2 answers
  • Hello I need help on this math question​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!