g(x) = (x+3)^2 - 9
there isnt a need to show work for this.
For this we would just need to divide the cost by the amount of pounds.
$10/5 pounds
=$2/pound
The feed costs $2 per pound. Have a nice day!
Answer:
the answer is B
Step-by-step explanation:
<em>ik because i got it right.</em>
(3 4/7 - 3/5) x 2/3 = 208/105
3/2 x (3 4/7 - 3/5) = 156/35
That is what your two problems are when simplified.
From there on you can tell what is greater then another.