1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dafna11 [192]
3 years ago
14

Which percent is eguivalent to 2.5? 1)2.5% 2)25% 3)250% 4)2,500%

Mathematics
2 answers:
sertanlavr [38]3 years ago
8 0

Answer: 250%

since, 100% = 100/100

250% = 250/100

Step-by-step explanation:

slava [35]3 years ago
3 0
I believe the answer is 250%, percent is usually out of 100 so 2.5•100=250%
You might be interested in
One apple costs $0.55 at the grocery store. Customers receive on free apple for every 8 apples that they buy. Anna paid a total
chubhunter [2.5K]

Answer:

Anna received 2 free apples

Step-by-step explanation:

no probm

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
8x-15 =3x how to do this
Greeley [361]
8x - 15 = 3x
     +15       +15
8x = 3x + 15
        -3x
5x = 15
/5        /5
x = 3
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Select the correct answer. What is the ratio of the length of to the length of ? A. B. C. D.
erik [133]

Answer: b is the answer

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What happens when you input -2 into the equation y = 2x
Zanzabum

Answer:

if y is -2, your answer is x = -1

if x is -2, your answer is y = -4

Step-by-step explanation:

If x is -2,

y = 2 (-2)

y = -4

<em><u>But</u></em>

If y is -2

-2 = 2x

x = -2/2

x = -1

If you are satisfied with my answer please make it the brainliest.

5 0
3 years ago
Explain how you know that 88 is a solution to the equation 1/8x=11
zhuklara [117]
Rearrange the equation so that x = 11 divided by 1/8
Solve for x (11 divided by 1/8 = 88)
5 0
2 years ago
Other questions:
  • Eq-41 if pyrotechnic visual distress signals are required, how many must be onboard?
    15·1 answer
  • Anyone know the answer to this algebra problem?
    11·1 answer
  • y = x^{4} - x^{3} - 28x^{2} - 20x + 48 How many possible negative real zeros, positive real zeros, and non-real zeros does this
    15·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • What method would you choose to solve the equation 2x^2-7=9? Explain why you chose this method
    11·1 answer
  • A washer and a dryer cost 894 combined. The washer costs 44 more than the dryer. What is the cost of the dryer?
    13·1 answer
  • Using the slot method and multiple cases, calculate the probability that you would roll 3 sixes with four standard dice.
    8·1 answer
  • Dylan's hiking club is planning to stay overnight at a camping Lodge. Each large room can hold 15 hikers. There are 178 hikers.
    10·1 answer
  • The coordinates of the endpoints of QR are
    15·1 answer
  • What tip did you leave if your meal cost 27 and you paid a total of 36
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!