1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lidiya [134]
3 years ago
9

Answer to get the most points all multiples of 2,3,4 and 5

Mathematics
2 answers:
Taya2010 [7]3 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

1:    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8, 9, 10....

2:   2, 4, 6, 8, 10....

3:  3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27....

4:   4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 30....

5:   5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 40, 45...

Bond [772]3 years ago
6 0

Answer:

what do you mean

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the following are necessary when proving that the opposite angles of a parallelogram are congruent? A. Opposite sides a
Misha Larkins [42]

Answer:

C and B

Step-by-step explanation:

The correct option is option B and C. The necessary condition to prove that the opposite angles of a parallelogram are congruent:

C. Angle Addition Postulate.

B. Opposite sides are congruent

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A slice of pizza costs $1.57. How much will 27 slices cost?
elena-s [515]

It will be cost $ 42.39 for 27 slices of pizza

<h3>Further Explanation</h3>

A slice of pizza = $1.57

27 slices of pizza = the number of pizza x price/slice

                              = 27 x 1.57

We are going to use standard algorithm to solve this multiplication

  1.57        ⇒ 2 decimal places

<u>     27</u>    x   ⇒ 0 decimal place

 1099

<u> 314   </u>+

42.39        ⇒ 2 decimal places

In decimal number multiplication, the process is the same with the whole number multiplication. Only always remember when to put the decimal point in the answer.

<h3>Learn more</h3>

Total spend brainly.com/question/12203917

Decimal multiplication brainly.com/question/2308946

Decimal multiplication brainly.com/question/1254534

Keywords: multiplication, decimal multiplication, two digits number additional, additional, area, measurement

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help ASAP 30 pts + brainliest to right/best answer
azamat

Answer:


Step-by-step explanation:There's nothing there to solve. But you can simplify the expression.-- The difference of two logs is the log of the quotient. log₆(25) - log₆(5) = log₆(25/5) = log₆(5) .That may be all you can do with it.If they want you to go ahead and actually find the value of log₆(5) ...I don't remember how to do that. If it was log₁₀(5) or ln(5) ,those would be easy, because they're right on your calculator.But the log to the base of (anything else other than 10 or 'e') takesan additional step, which I don't remember. brainliest pls?



3 0
3 years ago
Estimate : 1) 48% of 8 2) 3% of 119 3) 26% of 32 4) 76% of 280
zaharov [31]
1) 48% of 8=3.84 
2) 3% of 119=3.57
3) 26% of 32=8.32
4) <span>76% of 280=212.8

Hope this helps ya!</span>
7 0
3 years ago
Use the vertical line test to determine whether or not the graph is a graph of a function.
BartSMP [9]

Answer:

1. yes

2.no

Step-by-step explanation:

I hope this helped

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A regular pentagon has an apothem measuring 3 cm and a perimeter of 21.8 cm.
    7·2 answers
  • One bottle of antibacterial soap sells for $4 at target. If you bought 3 bottles and then paid 8% tax what is the total amount o
    14·1 answer
  • I am between 24 and 34 . you say my name when you count by twos from zero. you say my name when you count by fives from zero. wh
    11·1 answer
  • Solve formula for r 9k+ar=r-3y
    12·2 answers
  • The Flintstone Construction Company delivers dirt and stone from local quarries to its construction sites. A new truck that was
    12·1 answer
  • 6 bottles of soda cost $2.70. What is the unit rate for the cost per 1 bottle?
    15·2 answers
  • Jimmy scored a total of 80 points on 2 tests. He scored 10 points more on the 2nd test. What was his score on the first test?
    9·1 answer
  • ANSWER PLEASE!!!!! ASAP!!! THANKS!!
    9·1 answer
  • Please help!!!! I need help with this question
    11·1 answer
  • PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPPP
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!