1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
statuscvo [17]
3 years ago
13

Eiko is wearing a magic ring that increases the power of her healing spell by 30%. Without the ring, her

Mathematics
2 answers:
Butoxors [25]3 years ago
6 0

Answer:

The correct answers are B and C.

Step-by-step explanation:

3/10 + 1 represents an extra 30%, plus 100%. The 100% accounts for the original power of the spell. The expression can be simplified as 1.3H, or 130% of H. 130% of H can also be represented as 130/100 H.

Lady_Fox [76]3 years ago
5 0

Answer:

B and C

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which one has the same value as 1 hundred 7 tens
Valentin [98]
170? I think. I don't really understand your question
4 0
3 years ago
When a certain valve is open, 281 gallons go through it in one hour. The number of gallons that would go through in 94 hours is
JulsSmile [24]
If 281 gallons go thru in 1 hr......then in 94 hrs, (94 * 281) = 26414 gallons go through
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 0.1% of 203.75 million?
lesya [120]

Answer:

O.1% of 203.75 million is 0.20375.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
1
solmaris [256]
Do you have a picture
8 0
1 year ago
Read 2 more answers
A bag contains balls in a radio of 3 5 4 if there are twelve balls how many balls are in the bag!!
Elena-2011 [213]
Twelve balls are in the bag
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mr. Parker's farm borders a river. He buys 1,000 ft of fencing
    6·1 answer
  • Simplify.<br> x 3 ÷ x 5 <br> x2<br> x8<br> x-8<br> x-2
    14·2 answers
  • Write 1050.00 in words​
    14·1 answer
  • The cost per pound is described as the unit price. If 2 lbs of meat cost $4.88, what is the unit price for (cost for 1 lb of mea
    10·1 answer
  • Find the sum of the first 50 terms of the sequence -6, -2, 2, 6
    9·1 answer
  • I need help with this:(
    10·1 answer
  • 3. How much time does it take for a bird flying at a speed of 45 kilometers per hour to travel a
    10·1 answer
  • What is the value of n in this equation? Enter your answer in the box. (2.4 × 103) × (3 × 10n) = 7.2 × 109
    15·1 answer
  • Find the measure of the indicated angle to the nearest degree
    7·1 answer
  • What is the value of a in the equation -1/4 a -5=5-2?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!