1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
taurus [48]
3 years ago
6

What is 1/3x126? Please help me I don’t get this. This is so hard.

Mathematics
2 answers:
Amiraneli [1.4K]3 years ago
5 0
The answer to this should be 42
horsena [70]3 years ago
5 0
It is right the answer is 42
You might be interested in
I need help to figure this out.
Sloan [31]

Answer:

\frac{1}{4}  =  \frac{5}{20}

\frac{2}{5}  =  \frac{8}{20}

\frac{1}{4}  <  \frac{2}{5}

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASEEE HELPPP I'LL GIVE BRAINLIEST
pantera1 [17]

Answer:

x=60°

Step-by-step explanation:

180 - 90 = 90

90 - 30 = 60

x=60

6 0
3 years ago
Find the area of an equilateral triangle with side 8
Nikitich [7]
Hello! I believe the answer is 27.71.


I hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeños cost $2.34
Levart [38]

Answer:

1oz cost $0.39 which will be the unite rate

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
We select a random sample of 25 observations from a normally distributed population with an unknown population variance. the com
MrMuchimi
Sorry, I do not know the answer to your question
4 0
4 years ago
Other questions:
  • A vendor sold 64 hotdogs during a football game. If the ratio to hotdogs to hamburgers sold 8:1, how many hamburgers did the ven
    13·1 answer
  • a professional baseball team won 84 games this season the team won 14 more games than it lost there were no ties how many games
    12·1 answer
  • Male and female students were asked which location they would most want to visit. They had the following preferences:
    7·2 answers
  • 18-(7-3) and (18-7)-3
    11·2 answers
  • A salesperson is paid $60 per week plus $4.50 per sale. This week,the salesperson wants to earn at least $250. How many sales, n
    12·1 answer
  • 11a + 12b = does it equal 23ab or not
    10·1 answer
  • 1 5/2 as a whole number
    10·1 answer
  • HELP ASAP!! What is the equation for the constant of proportionality that matches the table?
    9·1 answer
  • Model this equation using a visual model. <br> 4x + 8.46 = 2x + 15.62
    15·1 answer
  • The number of reviews for each of the local restaurants is counted. The results are normally distributed with a mean of 25 and a
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!