Answer:
equilateral
Step-by-step explanation:
In an equilateral triangle, all sides and angles are equal.
Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer:
Major Arc
Step-by-step explanation:
because it's bigger then half of the circle
Multiply 60 by .75, which gives you 45 Points. The answer is B.