1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PolarNik [594]
2 years ago
5

Please help i really need it!! picture below!

Mathematics
1 answer:
Shalnov [3]2 years ago
4 0

Answer:

its d

Step-by-step explanation:

-9/4= -2 1/4 and -2 1/4 is to the left of -2 so its d

You might be interested in
What is the sum?<br> 8+(-12)<br> -20<br> 24<br> 4<br> 20
blagie [28]

Answer:

-4

Step-by-step explanation:

adding a negative is the same as subtracting a positive

<h2><u><em>xoxo, </em></u></h2><h2><u><em>your highness...</em></u></h2>
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
If she can skip 300 feet in 20 seconds how far could she skip per second
elena55 [62]
300/20 = 15

she can skip 15 feet per second

hope this helps
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the unknown area
grin007 [14]

Answer: 81 mm^2

Step-by-step explanation: All the sides are the same length and area is just length * width so 9*9=81. You're welcome

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grapes?
Alona [7]

Answer:

$0.64/lb

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the median of the following data set?
AysviL [449]

Answer:

0 is the answer

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • multiply future value how much would be in your savings account in 11 years after depositing $150 today if the bank pays 8 perce
    9·1 answer
  • What’s the correct answer for this question?
    6·2 answers
  • What is the domain of the graph?
    12·1 answer
  • HALP NEEDED
    13·1 answer
  • Can some one help me with this question its hard :( down below ill give brainliest
    12·2 answers
  • The dance team spent $425 buying pizzas for their fundraiser and sold them for $7.25 each. If the team made a profit of $176.75,
    11·2 answers
  • Please show work <br> ill mark the brainlest
    7·2 answers
  • Answer in the funniest way possible, fre points basically.
    15·1 answer
  • PLEASE HELP PLEASE ASAP​
    8·1 answer
  • The answer the answer
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!