1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gennadij [26K]
3 years ago
7

Find the output, g, when the input, r, is 4. g= 25-3r

Mathematics
2 answers:
UNO [17]3 years ago
8 0

Answer:

idontknow which is becausw i dont speak a lot of englisj do

Step-by-step explanation:

i dont understan you is just ames yoy writibg

valina [46]3 years ago
4 0

Answer:

13

Step-by-step explanation:

khan

You might be interested in
How can you create an equivalent equation that looks different than the
NeX [460]

Answer:

You would keep the same slope but a different y-int I'm pretty sure.

6 0
3 years ago
10. What is the equation of the line perpendicular to y= (1/2)x-2 that contains the point (2,5)
bulgar [2K]
Y-5=2(x-2)
y = 2x+1

..................
7 0
3 years ago
Choose the best unit of measure to find the capacity of a swimming pool.
Nady [450]
Kiloliters.Hope I helped.
4 0
3 years ago
Debby needed one-third of a cup of water for 1 flower if she had nine flowers how many cups wold she need
4vir4ik [10]
To solve this problem, you must multiply the 1/3 cup of water needed for one flower, by 9. 
1          9            9
---  *   -----   =   ----  =  3 cups
3           1           3
5 0
3 years ago
What steps need to be taken so that quadrilateral ABCD can be transformed to overlap quadrilateral A’B’C’D’ so that their vertic
stiv31 [10]

Answer:

What’s the answer

Step-by-step explanation:

Pls

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help ASAP!! 28 points!!
    5·1 answer
  • TRANSLATE EACH SENTENCE INTO AN EQUATION.
    14·1 answer
  • Laura won 40 balls, she gave 2 to each of her friends, she only has 8 remaining. How many friends does she have?
    9·1 answer
  • Martin and three of his friends take turns driving on a trip. The gas mileage for their car ranges from 28.94 to 24.56 miles per
    7·1 answer
  • Cosy of a comic book: $3.95 markup: 20%
    14·1 answer
  • Juan reads 3/4 chapters in 4/5 hours. What is the unit rate in chapters per hour?
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ME BRAINLY I WILL GUVE BRAINLEST
    13·2 answers
  • Two cars started from a point and traveled in opposite directions; each
    6·1 answer
  • Please help i need it so bad
    12·1 answer
  • Simplify b^10/b^2<br><br> A. b^5<br><br> B. b^-5<br><br> C. b^8<br><br> D. b^-8
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!