1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhannawk [14.2K]
3 years ago
13

4+(-3)

Mathematics
1 answer:
Ainat [17]3 years ago
4 0
So you It’s like this: you owe somebody three dollars (-3) but then that same person owes you four dollars 4 instead of exchanging a bunch of money around 4+(-3) how much is owed to you? $1...
You might be interested in
What number is being factored in this factor tree?
Hatshy [7]

Answer:

164

Step-by-step explanation:

82 multiplied by 2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is this because I don’t know how to find the angle of V if it’s like this
marin [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

arc UW=360-(127+133)

=360-260

=100

m<V=1/2×100

=50°

5 0
3 years ago
Please Help!!!!!! it's due this morning
zhuklara [117]

Answer:

Check the solution in both equations. The solution is ( − 1, 2). Solve the system by graphing: {− x + y = 12 x + y = 10 . Solve the system by graphing: {2x + y = 6 x + y = 1 . In all the systems of linear equations so far, the lines intersected and the solution was one point.

Hope it helps!!!

6 0
2 years ago
An office building casts a 90 foot shadow. At the same time of day, a 5 foot woman standing near the building casts an 8 foot sh
Rainbow [258]
The building is about 56 feet tall
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help me with these problems Thank You so much!
Radda [10]
Where r the problems
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the area of the regular polygon.<br> Round to the nearest tenth.
    10·1 answer
  • When you square each side of an equation, is the resulting equation equivalent to the original?
    6·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • 1.50/ 4 oz<br> ☕️<br> Hhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuu
    13·1 answer
  • What is 8 percent as a fraction
    11·1 answer
  • Cost of printing is $500 plus $2.50 per calendar what is the slope-intercept form that models the total cost of printing
    6·1 answer
  • HELP ME PLEASE I NEED HELP
    13·1 answer
  • Determine whether it is a solution to the Inequality 9x-5y&lt;15.
    9·1 answer
  • Which expression represents "the sum of 5 and b divided by two
    14·1 answer
  • The stadium is like a hemisphere with a radius of 150 feet last month the owners of the stadium paid 0. 05 per cubic foot to cov
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!