1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harman [31]
3 years ago
13

Which is the decimal equivalent to 722?

Mathematics
1 answer:
vova2212 [387]3 years ago
4 0

Answer:

7.22

Step-by-step explanation:

You might be interested in
28 divided by 52 by using long division
OLga [1]

yea this is a tough one it wouldn't even have a full number t would be decimals

3 0
3 years ago
HELP ME PLEASE IF YOU DO I WILK GIVE YOU POINTS <br><br> THANK YOU SO MUCH
blondinia [14]

Answer:

1. 54 2. 2$

Step-by-step explanation:

1. total students= 331

n.o of buses=6

now,

total no of students travelling through bus,

=331-7

=324

now,

324÷6

=54

2.

total money=24$

remaining money= 10$

spent money on pencil= 24-10$

= 14$

now,

7 pencils cost= 14$

1 pencil cost= 14÷7$

=2$

6 0
2 years ago
8 <br> 7<br> /<br> 8<br> + <br> 9 <br> 13<br> /<br> 16<br> what is this in a mixed number.
FinnZ [79.3K]

Answer:

18 and 11/16

Step-by-step explanation:

I converted the two numbers into improper fractions which leaves me with

71/8+157/16

I thenn made sure I had common denominators, which means I need to multiply the first number by 2/2 and I'm left with:

142/16+157/16

I can now add the 2 numbers together and I get:

299/16

now we just need to convert the number into a mixed number by dividing, and I am left with:

18 and 11/16

5 0
2 years ago
What is the perimeter of the figure on the coordinate plane below?
erik [133]

Answer:

26 units

Step-by-step explanation:

im not sure if this will help but i counted the spaces and added the halves

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which number best represents the slope of the graphed line?
quester [9]
A. -5 i think it is the right answer
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help! 3 Questions please show how you solved the problem
    15·1 answer
  • 2 for $9. what is the unit price?
    6·2 answers
  • 15 is 6% of what number?<br> A) 200 <br> B) 250 <br> C) 300 <br> D) 350
    5·1 answer
  • Need help please with this question
    13·1 answer
  • 8 1/4 pt is how many cups
    7·2 answers
  • I hatte math so much
    7·1 answer
  • How many more ficton books than non fiction 2
    10·1 answer
  • You have no more than $60 to spend. You want a drink that costs $1.50 including tax, and you
    9·1 answer
  • The graphs of the functions f(x)=|x-3| + 1 and G(x)=2x + 1 are drawn. which statement about these functions is true?
    8·1 answer
  • If f(x) = 3x²+2 and g(x)=x2-9, find (f- g)(x).
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!