1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adell [148]
3 years ago
11

PLS HELP FOR BRAINLIST!!!!\

Mathematics
2 answers:
gogolik [260]3 years ago
7 0

Answer:

The sum is 41

Step-by-step explanation:

solong [7]3 years ago
4 0

Answer:

1-a-b-c

Step-by-step explanation:

1 + (-a) + (-b) + (-c)

1-a-b-c

You might be interested in
SOMOEN DELETED ALL MY ASNWERS NOW I ONLY HAVE 13 POINTS WHY WHY WHYYYYYYYYY
Vedmedyk [2.9K]

Answer:

Maybe its because you give useless answers to get points.

Idiot.

7 0
3 years ago
A grocery store purchases melons from two distributors, J & K. Distributor J provides melons from organic farms. The distrib
harina [27]

Answer: green.                

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please in both questions ): ?
Elina [12.6K]

Answer:

The angle corresponding to angle 4 is angle 8

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the length of the segment whose endpoints are A(-4, 3) and B (10, 6)?
nlexa [21]
Apply Pythagoras:

length = sqrt( (10--4)² + (6-3)² ) = sqrt(205)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Four representations are shown below. three of the four representations match. which one does not belong? explain your reasoning
Tomtit [17]

Do you go to queens United to ?

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 2 1/2 divided by 2 1/6
    9·2 answers
  • What is the value of X enter your answer in the box
    13·2 answers
  • In an animal hospital, 10 units of a certain medicine were injected into a dog. After 50 minutes, only 5 units remained in the d
    8·1 answer
  • Please help!
    8·1 answer
  • What is 3 1/3 divided by 2/3
    14·2 answers
  • Compré un TV que costó 35.000 pesos. Si en la aduana debo pagar 10 % por impuesto de nacionalización y 12 % sobre el precio naci
    8·1 answer
  • Student A, lives in Phoenix, Arizona and submits an assignment for math class. The teacher notices the student IP address is 75.
    15·1 answer
  • Which of the following is equivalent to x^5y^2/xy^2 when x is not equal to 0 and y is not equal to 0
    5·1 answer
  • A 2-gallon bucket of paint costs $59.20. What is the price per cup?
    15·1 answer
  • The area enclosed by the graphs of y = 1/x, y = 1, and x = 3 is rotated about the line y = -1. Find the volume and show steps.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!