1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pentagon [3]
2 years ago
13

What is 2×2?"show working"​

Mathematics
1 answer:
ycow [4]2 years ago
6 0

Answer:

2×2=4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help plzz division math prob
leva [86]

g(x) = x - 3 = 0

g(x) = x = 3

f(x) = 2x^3 + x - 4

f(3) = 2(3)^3 + 3 - 4

f(3) = 2(27) - 1

f(3) = 54 - 1

f(3) = 53

The remainder when f(x) is divided by x - 3 is <u>53</u>.

3 0
2 years ago
Will mark brainliest please help me Explain step by step how to find the equation of a line that goes through the points ( 7, 2
vagabundo [1.1K]

Answer:

Step-by-step explanation:

Put the ordered pairs into the slope formula x=y2-y1/x2-x1 then you will get your slope of the line. once you have your slope pick an ordered pair and put it in point slope y-y1=m(x-x1) distribute and you will get your answer.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help please asap ??!!?
vampirchik [111]

Answer:

Religious Officials

This could be wrong, but I hope it helps!

4 0
2 years ago
Sheldon needs to buy 8 gallons of ice cream,
kolbaska11 [484]

Answer:

The <u>larger </u>size container and the Cold farms is the better deal for Sheldon.

Step-by-step explanation:

Given:

1 gallon = 8 pints

2.50 \times 8 =20

Multiply  the gallons to 20

8 × 20 = 160

Then, the large size is 18.

4.50 ×4 =18 (1 Gallon= 4 quartz)

Therefore, the <u>larger </u>size container and the Cold farms is the better deal for Sheldon.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Root beer is priced at $2.88 for 6 cans<br><br> what is the cost of one can?
Rainbow [258]

Answer:

0.48

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the answer to -6&lt;21
    7·1 answer
  • Can someone PLEASE help me with this question, I've been having trouble for half a hour. Thank you!
    6·2 answers
  • Which expression could be used to solve this problem?
    14·2 answers
  • Can someone help me with this please?!?!?!?
    10·1 answer
  • Solve for p.<br> i = prt<br><br> p = i-rt<br> p = (rt)/i<br> p = i/(rt)
    15·1 answer
  • Find the value of x. Write your answer in simplest form.
    8·1 answer
  • A pair of sneakers costs $60. Dahlia bought them on sale for $45. What is the percent decrease in the price of the sneakers?
    15·1 answer
  • Fr33 p0ints/ umm? please help me with this question
    7·2 answers
  • Define volume capacity
    13·1 answer
  • A project has estimated annual net cash flows of $96,200 for four years and is estimated to cost $315,500. Assume a minimum acce
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!