1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lilavasa [31]
3 years ago
10

Gary’s Doughnuts sells a dozen doughnuts for $4.08. What is the unit cost per doughnut?

Mathematics
2 answers:
slavikrds [6]3 years ago
8 0

Answer:

4.08÷12=0.34

Step-by-step explanation:

I think that this is right

strojnjashka [21]3 years ago
3 0

Answer:

0.34 is the unit cost.

Step-by-step explanation:

I will be waiting for brainliest...

You might be interested in
QUESTION: WHATS BETTER <br><br> APPLE JUICE OR ORANGE JUICE
alexandr1967 [171]

Answer:

orange juice is better than Apple Juice

5 0
2 years ago
Simplify each expression by combining like terms. 1) 3y+4x-y+2x<br> 2) 3y+2+3x-y+5x
SVEN [57.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

1) 2y + 6x

2) 2y + 8x +2

8 0
2 years ago
How do you write 10% as a fraction or mixed number in simplest form?
Harman [31]

1/10 in fraction from or 0.1 in decimal form

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A carpender buys bolts for 1.18 per pound. The carpenter brought 18.5 lb. of bolts. How much did the bolts cost?
riadik2000 [5.3K]
All you have to do is multiply the two numbers together
1.18 x 18.5 = 21.83
4 0
3 years ago
Daraell completed 35 push-ups in 1 minute 8 more than his previous personal best. Mia completed 6 more than Kate. If Mia complet
iragen [17]
U would do 35-6= 29 Kate did 29
5 0
3 years ago
Other questions:
  • If an experiment fails to disprove a hypothesis, then __________.
    14·1 answer
  • (.75/0.03-23.5)/1.5*2/3+7/6 <br>WILL GIVE BRAINLIEST PLEASE HELP QUICK
    14·1 answer
  • Consider the case0502 data from Sleuth3. &lt;&lt;&lt; This is the data. Sleuth3 is preloaded into R studio.
    15·1 answer
  • The manager of a dress shop recorded the number of dresses sold during the week the data is as follows
    13·1 answer
  • Relationship between the veriacbles is function of​
    14·2 answers
  • A scarf needs ¾ of a yard of fabric. How many scarves can be made from 9 yards of fabric?
    8·1 answer
  • Label the points, lines, and planes to show AB←→ and line j perpendicular to each other in plane R at point A, AB←→ both perpend
    13·2 answers
  • Please help with what you can !! giving brainliest answer . !!!
    9·1 answer
  • 2. Lisa can buy orange juice in 0.24-liter cartons or 0.48-liter cartons. Which is closest to the
    12·1 answer
  • The bus will leave in 7 minutes. what time will it leave?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!