Gary’s Doughnuts sells a dozen doughnuts for $4.08. What is the unit cost per doughnut?
2 answers:
Answer:
4.08÷12=0.34
Step-by-step explanation:
I think that this is right
Answer:
0.34 is the unit cost.
Step-by-step explanation:
I will be waiting for brainliest...
You might be interested in
Answer:
orange juice is better than Apple Juice
Answer:
Step-by-step explanation:
1) 2y + 6x
2) 2y + 8x +2
1/10 in fraction from or 0.1 in decimal form
All you have to do is multiply the two numbers together
1.18 x 18.5 = 21.83
U would do 35-6= 29 Kate did 29