1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lyrx [107]
3 years ago
10

Solve for y. V - 14 = 14 4 Simplify your answer as much as

Mathematics
1 answer:
LUCKY_DIMON [66]3 years ago
5 0
It's 0 I took a similar test as that one
You might be interested in
Q.4 - Please Help, I will give Brainliest!!!!
ankoles [38]
-x/12 = -(1/12)(x) or D
4 0
3 years ago
Solve the following equation with rational coefficients
umka21 [38]

Answer:

I think its x=48

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
On a test, Shane answered 37 out of 40 questions correctly . What portion of his answers was correct
nikitadnepr [17]
37x2= 74
37/2=18.5
74+18.5=92.5
93%
8 0
3 years ago
A swimming pool is filled with<br> water. Find ..<br> 15m<br> 1.2<br> 3.7m<br> 1.89
Andreyy89

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Joshua goes to a local farmers market and see sinuses apples $9.80 per 10 pound bag which is a unit rate of the price per pound
horrorfan [7]

Answer:

$0.98

Step-by-step explanation:

Given data

Cost of sinuses apples = $9.8 for 10 pound

We want to find the cost per pound

Hence

if 10 pounds cost $9.8

  1 pound will cost x

cross multiply

x= 9.8/10

x= $0.98

Hence a pound will cost $0.98

4 0
3 years ago
Other questions:
  • If n* =4n+3 what is the value of 8*
    12·1 answer
  • Find the anwser to y=2x -4. &amp; 4x+y=2
    13·1 answer
  • If a triangle has a height of 7 centimeters and a base of 4 centimeters,what is the area
    14·1 answer
  • Kelsey's water bottle holds 4 cups of water. How many times can she fill her water bottle from a 1-gallon jug of water?
    6·1 answer
  • Brianna went to the store to buy some clothes. She bought 9 pairs of pants at $20 per pair of pants, and 11 shirts that cost $15
    14·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST
    11·1 answer
  • A two digit number is 6 times its singles digit. The sum of the digits is 6. Find the number<br>​
    6·1 answer
  • Which expression is equivalent to square root of 80
    14·2 answers
  • 50 point question Solve quick i will give branliest
    5·1 answer
  • Help me fast asap this is due by the end of class
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!