Answer:
20 dollars for 12 pounds.
Step-by-step explanation:
This is a critically important question to know the answer to. It is used almost every day by good shoppers.
The trick is to get everything down to 1 pound.
$2.00
$2.00 per pound. The question is the answer.
$4.25
$4.25 / 2 pounds = $2.13 rounded.
$9.50
$9.50 / 5 = $1.90
$20
$20/12 = $1.67 rounded
1) Midpoint : (7/2,1/2), Quadrant 1
2. Midpoint: (5,1/2), Quadrant 2
Hope this helps. Please mark brainliest if you can
<span>Find all pairs of consecutive even integers whose sum is greater than 73 but less than 79.
</span>
V = s³. Therefore, s = ³√ V
Hope that helps you
Answer:
Clare's score was 70.
Step-by-step explanation:
N = 20
M = 30
C = ?
Mean = (Sum of all values)/3
40 = (20 + 30 + c)/3
40 = (50 + c)/3
50 + c = 120
c = 70