1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zheka24 [161]
3 years ago
14

Cameron purchased an electric guitar for $1,875. The value of the guitar depreciates by 20% each year. In how many years will th

e guitar be valued at $768?
Mathematics
2 answers:
nasty-shy [4]3 years ago
8 0

Answer:

4 years

Step-by-step explanation:

Hope this helps

posledela3 years ago
5 0

Answer:

4 years

Step-by-step explanation:

do 1,875 divided by 768

You might be interested in
The first triangle is dilated to form the second triangle.
MrRissso [65]

Answer:

Both true

Lelelelellele

8 0
3 years ago
Olivia deposit 6952 in a savings account paying 3.72% interest to the nearest dollar how much money does Olivia have in total af
lianna [129]
Pretty sure 11,090!............................
4 0
3 years ago
Please help meeeeee for points
padilas [110]

Answer:

Karma ig

Step-by-step explanation:

Idek ;-;

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
We theater is giving away a souvenir poster to any customer with a concession stand receive that exceeds $60 the theater sells a
meriva

Answer:  6x + 3.5y > 60

<u>Step-by-step explanation:</u>

Popcorn: cost is $6.00, variable is x

Soda: cost is $3.50, variable is y

Total: GREATER than $60

Popcorn + Soda    >    Total

 6x        +   3.5y    >      60

4 0
3 years ago
Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeños cost $2.34
Levart [38]

Answer:

1oz cost $0.39 which will be the unite rate

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to completely factor t^2+4tv+4v^2
    7·1 answer
  • Determine which is the graph of the given function.
    5·1 answer
  • What number is between 1/6 and 1/4?
    7·1 answer
  • Find three points and then graph: y 3/4x-1
    8·2 answers
  • Jack and Andrea want to create a right triangle together using values of x and y and the polynomial identity to generate Pythago
    9·2 answers
  • Plz answer asap thanks
    14·2 answers
  • As an estimation we are told £3 is €4.<br> Convert £33 to euros.
    8·1 answer
  • A bag contains hair ribbons for a spirit rally. The bag contains 18 black ribbons and 2 green ribbons. Lila selects
    5·1 answer
  • 2.
    7·1 answer
  • What is the approximate value of q in the equation below? q log subscript 2 baseline 6 = 2 q 2
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!