Answer:
The ans is in the picture with the steps how i got it
(hope this helps can i plz have brainlist :D hehe)
Step-by-step explanation:
Answer:
C ig.
Step-by-step explanation:
well, it's not a right angle (90 degrees), it's not a 45 degree angle, and it's not a straight angle (180 degrees), so it's not enough info
The answer is roughly 21.4 copies per minute
an estimate
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Answer:
7
Step-by-step explanation:
58 divided by 8 is 7