Answer:
71.25%.
Step-by-step explanation:
To find the average, we can simply add up the percentages and divide by how many there are.
We can do this by:
= 71.25%
Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz
The equation that has the same solution as 2.3p – 10.1 = 6.5p – 4 – 0.01p are as follows;
<h3>How to rewrite an equation? </h3>
2.3p – 10.1 = 6.5p – 4 – 0.01p
The equation that has the same solution as above can be found as follows;
2.3p – 10.1 = 6.5p – 4 – 0.01p
combine like terms
2.3p – 10.1 = 6.5p – 0.01p - 4
2.3p – 10.1 = 6.49p – 4
Multiply through by 100.
Therefore,
230p - 1010 = 649p - 400
learn more on equation here: brainly.com/question/26005958
#SPJ1
4x - 12 = 16) 4x -12 + 12 = 16 + 12) 4x = 28) 4x/4 =28/4) x = 7