Divide total price by quantity:
15.60 / 6 = 2.60
Unit price = $2.60
B) Histograms can be used to exhibit the shape of distributions.
$3.75 - cereal
$1.50 - milk
$2.25 - bread
—————————
$7.50
$20.00
- 7.50
—————
$ 12.50
She received $12.50 back
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
Option B. 20% of her customers ordered appetizer but no dessert.
Step-by-step explanation:
We have to analyze a track report of the customers who ordered an appetizer and dessert.
In this track report highlighted cell is 0.2 which shows appetizer ordered with no order of dessert.
Therefore 0.2 means 20% of the customer ordered an appetizer but no dessert was ordered.
Option B. is the answer.
Answer:
The following are the solution to the given points:
Step-by-step explanation:
for point A:


The set A is not part of the subspace 
for point B:


The set B is part of the subspace
for point C:

In this, the scalar multiplication can't behold

∉ C
this inequality is not hold
The set C is not a part of the subspace
for point D:

The scalar multiplication s is not to hold
∉ D
this is an inequality, which is not hold
The set D is not part of the subspace 
For point E:

The
is the arbitrary, in which
is arbitrary

The set E is the part of the subspace
For point F:

The
arbitrary so, they have
as the arbitrary 
The set F is the subspace of 