1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
2 years ago
10

At Randy's Market, you can buy a dezen ears of corn for $3.00. At that rate, bem

Mathematics
1 answer:
nikdorinn [45]2 years ago
5 0

Answer:

$15 exact!!

Step-by-step explanation:

Have a good day!

You might be interested in
Which equation has infinitely many solutions? a 12 + 4x = 6x + 10 - 2x
Mekhanik [1.2K]
Which equation has infinitely many solutions? a 12 + 4x = 6x + 10 - 2x
b 5x + 14 - 4x = 23 + x-9 c
c X + 9 -0.8x = 5.2x + 17-8
d 4x-2x = 20
4 0
2 years ago
What is the area of the trapezoid
irga5000 [103]

The equation for a trapezoid is A = a+b all over 2 times h

So, you would simply substitute.

A=15

B=12

H=8

15+12/2 (8)=

27/2 (8)=

13.5 (8)=

108.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
5+3.2n-4.8n=simplify the expression
dmitriy555 [2]

Answer:

5-1.6n

Step-by-step explanation:

5+3.2n-4.8n=5-1.6n

8 0
3 years ago
What is the taxidistance between (2,11) and (7,10)<br> 4<br> 6<br> 7<br> 26
Scilla [17]
X difference: 7-2 = 5 y difference: 11-10 = 1 Add up those results: 5+1 = 6 

Answer Is 6
4 0
3 years ago
Does anyone want to do my apex homework ?
kow [346]

Bet what is it?................

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Absolute value of _3
    10·2 answers
  • Please help, I can't figure out where to plot my points.
    13·1 answer
  • The price of 2 chocolate muffins are $1.50 at the corner store. How much would 7 Chocolate muffins cost?
    8·1 answer
  • A mental weight has a mass of 1kg and a volume of 900cm3. what is density​
    13·1 answer
  • Modal 9 10 11 14 19 22 27 29 21 18 11 6
    5·1 answer
  • What is the slope of,<br> (-2,1) and (5,4)?
    15·1 answer
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • Tori has already jarred 1 liter of jam and will jar an additional 1 liter of jam every day. How
    13·1 answer
  • Need help asappppppp​
    8·1 answer
  • What is the area of this parralelogram? h=4 inch b=7 inch
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!