1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
antiseptic1488 [7]
2 years ago
6

$32.00 for 10 cookies Unit rate.

Mathematics
1 answer:
Nadya [2.5K]2 years ago
5 0

Answer:

$32/10 = $3.2/cookie

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I NEED HELP FAST ON #6 PLEASE HELP!
Advocard [28]

Answer:

money owed (in order): $850, $870.40, $891.29, $912.68

Step-by-step explanation:

The formula is

money owed = amount owed the previous week + amount owed previous week × interest rate (in decimal form)

so thats:

money owed = amount owed the previous week + amount owed previous week × 0.024

we can simplify that to:

money owed = amount owed the previous week x (1.024)

after 0 weeks:

$850 (just started, no interest added)

after 1 week:

$870.40

after 2 weeks:

$891.29

after 3 weeks:

$912.68

4 0
3 years ago
Help im timed plsssssssssssssssssssss
morpeh [17]

multiply 3 by 5 then multiply 15 u got from multiplying 3 by 5 by 2

4 0
2 years ago
Find the 16th term for the sequence a (n)=3-2n.
Scilla [17]
In the expression given, the "n" is referring to a certain term, in this case, it would be the 16th term. So in order to find the 16th term, all you have to do is substitute n as 16 in the expression, so the answer is a(n)=3-2(16)=3-32=-29. So the 16th term of the sequence is -29.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will give brainly if helped fast
omeli [17]

Answer:

A >

Step-by-step explanation:

7/10 > 1/4

then, the answer is:

A >

3 0
2 years ago
Solve for x:<br><br> -42 = -7x
DENIUS [597]

Answer:

x=6

Step-by-step explanation:

-7x= -42

x= -42/-7

x=6

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • suppose you walk at the rate of 210 ft per minute you need to walk 10000 feet how many more minutes will it take you to finish i
    10·2 answers
  • Which is a better buy 4 grapefruits for 80 cents or 12 grapefruits for $1.80?
    14·1 answer
  • Adjust point D so the measure of angle BAD is equal to the measure of angle CAD. Which statements are true? Check all that apply
    10·2 answers
  • Find the x-intercepts of the parabola with vertex (1, -9) and y intercept at (0, -6).
    12·1 answer
  • Factor 2x4 - 20x2 - 78.
    6·2 answers
  • Logan has several job offers in different cities. What should he research to determine how much money he will have to spenas he
    9·2 answers
  • Cameron Indoor Stadium at Duke University is one of the most revered sites in all of college basketball, as well as in all of sp
    14·1 answer
  • What is the product of -5 and 8?<br> -40<br> О -13<br> 013<br> О 40
    12·2 answers
  • I WILL MARK BRAINLIEST <br> HELp<br> ASAP
    12·1 answer
  • Multiply 546.1 × 0.52 = ____
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!