1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bulgar [2K]
3 years ago
14

You and your best friend decide to go to dinner at Chickfila. You each

Mathematics
1 answer:
svetoff [14.1K]3 years ago
8 0

Answer:

= $28.90

Step-by-step explanation:

You might be interested in
-2=-(n-8) need help to answer this
Neporo4naja [7]
The answer is n=10 I already did this
7 0
3 years ago
What is 25.5 as a fraction as well as 20.
motikmotik
53/2 is 25.5 as a fraction; 40/2 is 20 as a fraction
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!! I will mark brainliest
Arisa [49]

Answer:

the top one and bottom one

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the equation in exponential form log2 128=7
zubka84 [21]
The answer is <span>2^7 = 128<span>

</span></span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help! Necesito ayuda por favor!
ivolga24 [154]

Answer:

They are all <u>3.14</u>

Step-by-step explanation:

62.83/20 = 3.14

31.41/10 = 3.14

18.84/6 = 3.14

6.28/2 = 3.14

3.14/1 = 3.14

6 0
3 years ago
Other questions:
  • a movie theater charges 8$ for all large containers of popcorn Jeffrey graphs the function that gives the total cost y in dollar
    11·1 answer
  • The graph of f(x)= |x| is transformed to g(x)=|x+1|-7. On which interval is the function decreasing
    9·1 answer
  • Two cars left the same place moving in opposite directions, the first car at 65mph and the second 2.5mph faster. When will they
    7·1 answer
  • You have a group of friends that split some money from a party. You knew going in that you would get 30% of the total. After the
    10·1 answer
  • Alisa had 1 &amp; 1/2 liter of juice in a bottle. She drank three eighths liters of juice. What fraction of the juice in the bot
    8·2 answers
  • Please help!!!!! I’ll give brainlyist
    5·2 answers
  • Question of the today for math what is 500+X=234=90
    10·2 answers
  • Someone help me im trying not to fail this year-​
    5·2 answers
  • A 5-pack of key chains costs $5.46. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    11·2 answers
  • A teacher with 10 students has 30 lesson times available. She will teach exactly one of her students during each lesson time. Ho
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!