1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harrizon [31]
3 years ago
10

HURYYYYYYY HELPPPP MEE!!!!!!!

Mathematics
2 answers:
Temka [501]3 years ago
7 0

Answer:

the answer is a and d, aka The data from Resort A are a symmetric data set, and The data from Resort B are not a symmetric data set.

Step-by-step explanation:

diamong [38]3 years ago
6 0

Answer:

A D

Step-by-step explanation:

i got it right on edgeuity

You might be interested in
A band went to a recording studio and recorded 4 songs in 3 hours. How many hours would it take the band to record 9 songs if th
Morgarella [4.7K]

Answer:

7 1/2 hours I believe is the correct answer. Hope it works!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What fraction of each gallon of purple paint is red paint?
motikmotik

Answer:

4/7

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Graph y = 2x-7 plot it !
lord [1]

Answer:just start at 7 and go out 2 up 1

Step-by-step explanation:

Edit:sorry ment -7

4 0
3 years ago
Carrie did sit-ups every for 5 days. The number of sit-ups she did on each day is shown on the table.
Nataly [62]

Answer:

32

Step-by-step explanation:

I mutiplied 2 to the 5th power and it equals 32

7 0
2 years ago
QUESTION 1) which statement is true about 63
Lera25 [3.4K]

Answer:

1 is b and 2 is a

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
    14·2 answers
  • Lines p and q are parallel. Solve for x.
    6·2 answers
  • Describe the shape of the data distribution.
    10·2 answers
  • At his regular hourly rate, Don had estimated the labor cost of a repair job as $336 and he was paid that amount. However, the j
    8·1 answer
  • There is a line that includes the point (4, 1) and has a slope of 1/4. what is its equation in
    8·1 answer
  • Please help as soon as possible! Thank you so much!!
    5·2 answers
  • Order the following integers from least to greatest:<br> -25, -41, 36, –38, 28 and 16
    11·1 answer
  • Marcus believes he can score a goal at least 70% of the time.He runs a simulation where he tracks the number of successful goals
    15·1 answer
  • How many cups of cream would you need for 7 cups of sugar
    7·1 answer
  • If ∠G is supplementary to ∠H and the measure of ∠G is 65° what is the measure of ∠H?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!