1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleks [24]
3 years ago
14

Ill give brainliest to CORRECT ANSWER!

Mathematics
2 answers:
tia_tia [17]3 years ago
4 0

Answer:

A or 12

Step-by-step explanation:

2 + z = 4 + 10

2 + z = 14

z = 12

A

vovikov84 [41]3 years ago
3 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

2 + 12 = 14 = 4 + 10

You might be interested in
the price of a dress is $40.00. it went to sale at a discount of 25%. if the sales tax is 6% what is the final cost of the dress
Delvig [45]
 So first you figure out what 25% of $40.00 is whitch would be $30.00. Then what i think you would do next is add 6% of the cost of the dress. 6% of $30.00 is $1.80. so $30.00 + $1.80 = $31.80 dollors for the dress.
8 0
3 years ago
Please help I am doing a test right now
sineoko [7]

Answer:

yeet

Step-by-step explanayeettion:

10

5 0
3 years ago
A person walks 1/2 miles trail in 1/6 hour what is their average speed as a unit rate
tatiyna

Answer:

6miles/hour

Step-by-step explanation:

Speed = Distance/time

So speed is: \frac{\frac{1}{2}}{\frac{1}{6}}

You will get 6/2 from this so you get 6miles/hour

4 0
4 years ago
Super hard question :0 what is 3+3
Julli [10]
Well sir according to my calculations if you have a 3 and than you add 3 to the 3 you already have then you would end up with the exact answer of number 6
5 0
3 years ago
What are the LCM of 5 and 7
victus00 [196]
7 ×5 = 35 and 5 × 7 = 35
ans is 35
6 0
4 years ago
Other questions:
  • For homework, a student had to complete 15 problems total. If she finished 6 problems in class, what is the ratio of problems sh
    9·1 answer
  • Please help!!! I will give brainliest to the person who explains it
    9·1 answer
  • Rewrite the following as a multiplication and use an array to write it in standard form (15m + 24) ÷ 3.
    8·1 answer
  • Can anyone help me with this?
    12·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • Factorize fully and also write in simplest form <img src="https://tex.z-dn.net/?f=x%5E%7B2%7D%20%2B3x-10" id="TexFormula1" title
    5·2 answers
  • HELP HELP HELP ME YOU'LL GET 50+ BRAINLIEST POINTS PLEASE HELP ME PLEASE PLEASE ANSWER CORRECTLY PLEASE
    9·1 answer
  • If a bus travels at 48MPH how long will it take to be able to travel 60 miles
    13·1 answer
  • Solve<br> 5x - 2 = 10 - X
    12·1 answer
  • You repeatedly roll an ordinary six-sided die until you roll a perfect square. Let XX be the number of times you roll the die. P
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!