1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Crank
3 years ago
5

Trên 1 nửa mặt phẳng có bờ chưa tia Ox vễ 2 tia Oy và Oz sao cho góc xOy = 60 độ , góc xOz = 120 độ . a. Tính số đo góc yOz b.Gọ

i Ot là tia đối của tia Oy .Tính số đo góc của xOt c. Trên hình vẽ có tia nào là tia phân giác của 1 góc ? Vì sao ? Tia Ox là tia phân giác của góc zOt không ? Vì sao?
Mathematics
1 answer:
Ad libitum [116K]3 years ago
6 0
Sorry i don’t understand would love to help u tho
You might be interested in
(-2, -4), (2, 4) what is this in slope intercept form?
Kazeer [188]

I think the answer is y=2x

6 0
3 years ago
Which of the following equations describes the line shown below , check all that apply
11Alexandr11 [23.1K]
The slope is 1/4, so only choices B, D, E are worth considering. Only choices D and E have the correct point in the point-slope form.

The appropriate selections are
  D. y -4 = (1/4)(x -4)
  E. y -6 = (1/4)(x -12)
5 0
3 years ago
Giving brainliest.. and 25 points
siniylev [52]

Answer:

Alright well the simplified system is arbitrary solution of the original system of equation

a1 = - 15

an = - 15/4 Hope this helps have nice day :)

Step-by-step explanation:


5 0
3 years ago
Help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sasho [114]

Answer:

1/5 pound

I just did this on paper and got 1/5 pound (23/40)

6 0
3 years ago
In a business, if A can earn $7500 in 2.5 years, find the unit rate of his earning per month
andrew11 [14]

2.5 years = 30 months

7500$ in 30 months

x$ in 1 month

___________________

x = (7500*1)/30 = 250

The answer is 250$/month.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Uniforms are sold in packages of 8. The stores 127 employees will each be given 3 uniforms. How many packages will the store nee
    9·1 answer
  • In problem 14 above, how can you decide if your answer is reasonable?
    10·1 answer
  • 2. Which statement is true?
    13·1 answer
  • Calculate periodically compounded interest
    5·1 answer
  • Maria was foing a assroom survey. She asked the girls in the class how many siblings they had and recorded the results: 1,2,3,6,
    5·2 answers
  • What is the volume of the right triangular prism?
    14·2 answers
  • In one season,Kim ran 18 races. This was four fewer races than twice the number of races Kelly ran. How many races did kelly run
    9·2 answers
  • Expand and simplify (x+3)(x+5)
    7·1 answer
  • Sammy and his family took a hiking trip to the mountains. They started out with 20 pounds of food. They plan on eating 4 pounds
    9·1 answer
  • Identify A, B and C when the following function is written in Standard Form:
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!