1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marina86 [1]
2 years ago
13

Please Solve. Best Answer with more detail gets Brainliest.

Mathematics
1 answer:
hoa [83]2 years ago
5 0

Answer:

do u want me to get u the answers to the whole book?

Step-by-step explanation:

i can do that...

You might be interested in
Pls help me with my homework
timofeeve [1]
Yes I worked it in my brain hahahahahah
4 0
2 years ago
What is 7/12 divided by 36?
Georgia [21]
7/12 = 0.84
0.84/36 = 0.0233·
3 0
2 years ago
#7) Solve 8c - 3c + 3 = 13.
nordsb [41]

Hello!

\large\boxed{c = 2}

8c - 3c + 3 = 13

Begin by combining like terms:

5c + 3 = 13

Subtract 3 from both sides:

5c + 3 - 3 = 13 - 3

5c = 10

Divide both sides by 5:

5c/5 = 10/5

c = 2.

6 0
3 years ago
ANYONE KNOW HOW TO DO THIS IM BEGGING
iren2701 [21]
1 is reflection
Basically u got to look at what happens to the original shape
3 0
2 years ago
Find a possible middle term to make this polynomial factorable:
mafiozo [28]
A. the polynomial can then be factored to (x+10)(x+2).
4 0
2 years ago
Other questions:
  • Simplify the expression -10n-2n
    7·1 answer
  • Which stands for 250 feet below sea level?
    13·1 answer
  • Hi can anyone pls help me in dis math problem!!!!! I will mark u as brainliest
    11·1 answer
  • One day, Timmy works 4 hours and makes an additional $50 in tips. Another day, he works 6 hours and gets an additional $70 in ti
    13·2 answers
  • What is the ratio of cups to quarts in a carton of milk?
    7·1 answer
  • Tyler used 114 gallons of paint to paint 47 of a fence. How many gallons will it take to paint the whole fence?
    8·1 answer
  • Find the zeros of the function f(x) = 2x^2 - 10x + 7.9 to the nearest hundredth.
    9·1 answer
  • Math project: triangle trace / Proyecto de matematicas: trazo de triangulos
    9·1 answer
  • 5 tons of fertilizer cost $6,600.00. What is the price per pound?
    7·1 answer
  • 5Anna ate of an orange and gave the other to her brother. Which equation can be used to find the difference between the amount A
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!