1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inga [223]
3 years ago
14

Employee Earnings per

Mathematics
1 answer:
Nadya [2.5K]3 years ago
4 0

Answer:

actually its depend on how is he working day by day

You might be interested in
P and q are points on the line 2y-5x=10
schepotkina [342]

Answer:

2y-5x =10\\when \ x = 0,  \ 2y = 10 => y = 5\\\\\\when \ y = 0, -5x =10 => x =-2\\\\Therefore \ the \  coordinates \  of \ the \  points \ p \ and  \ q\   are  \ (0, 2) \ and  \  (-2, 0)

7 0
3 years ago
19/24 as a decimal rounded to the nearest hundredth
borishaifa [10]

Answer:

0.79

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
7)
zaharov [31]

Answer:

7.2

Step-by-step explanation:

a good method towards percentages in multiplying both numbers in this case 48 and 15 and then lowering the product by 2 decimal places

3 0
2 years ago
Jay Spring pays $350.00 annually for his health insurance. This is 1/3 of the total cost of the premium; his company pays the re
WINSTONCH [101]

Q: How much did Jay have to pay excluding his share of the insurance premium?

A: $1800+$200 = $2000

Q: How much did Jay's company pay for his insurance premium?

A: $700. If Jay's $350 is 1/3 of the premium , then Jay's company pays 2*$350=$700 as rest of his premium.

Q: Jay paid 10% and the plan paid 90% beyond the deductible. How much did Jay's insurance company pay total?

A: Jay's insurance company paid $16200. Given that Jay paid $1800 beyond his deductible of $200 (and that is 10% of the actual cost) means that his plan (insurance company) paid 90%=9*$1800=$16200.

Q: How much did Jay have to pay total, including his share of the premium?

A: Jay paid $2350. He paid $200 deductible + $1800 beyond deductible + $350 premium



8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer all five questions below
Svetach [21]

Answer:

use a calculator

Step-by-step explanation:

there for question b

6 0
3 years ago
Other questions:
  • How to write a standard form equation with an undefined slope?
    5·1 answer
  • oceanside bike rental shop charges a $17 fixed fee plus six dollars an hour for renting a bike. Tim paid $47 to rent a bike. How
    11·1 answer
  • A manufacturer of college textbooks is interested in estimating the strength of the bindings produced by a particular binding ma
    10·1 answer
  • What is unit price ? Use in your own words . ​
    12·1 answer
  • What is 28.37 to the nearest whole number
    11·2 answers
  • Plz help me with this question
    12·1 answer
  • 5x - 2 - 9<br> x + y = -3
    7·1 answer
  • Fuffy spent $7.20 on 4 dozen pencils. How much did each pencil cost
    5·1 answer
  • 3 2/7 divided by 1 1/4
    5·2 answers
  • There are five nickels and five dimes in your pocket. With replacing, what is the probability that you will pull a nickel the fi
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!