1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
snow_tiger [21]
3 years ago
14

PLZ HELP AND SHOW UR WORK PLZZZZZZZZZ ;3

Mathematics
1 answer:
VARVARA [1.3K]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation: You just need to do the normal problem which will equal the numerator and then you have to divide it by 5

You might be interested in
2.26-30 3x+y=6<br>(0,_)<br>(_,0)<br>(3,_)<br>(6,_)<br>(5,_) ​​
bekas [8.4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

In ordered pairs (a,b) a is the x value and b is a y value.

if we have 3x+y=6

if x=0, y=6 --> (0,6)

if y=0, x=2 -->(2,0)

if x=3, y=-3--> (3, -3)

if x=6, y= -12 --->(6, -12)

if x=6, y= -9 ---> (5, -9)

7 0
2 years ago
Which dot plot has more than 1 mode?
Lyrx [107]

Answer:

The Calico Crayfish

Step-by-step explanation:

Mode is the number that appears the most.

<u>Zebra Mussel</u>

Mode: 5

<u>Shield Darter</u>

Mode: 4

<u>Calico Crayfish</u>

Mode: 5 & 8

<u>Blueback Herring</u>

Mode: 10

3 0
3 years ago
Fill in the missing number to complete the linear equation that gives the rule for this table.
saul85 [17]

Answer: y= 1x + 1

   

Step-by-step explanation:

there both 1

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
13. Pete traveled 1,380 miles in two days. The first day, he traveled 1.5 times as far as he did the second day. How many miles
ArbitrLikvidat [17]
 i think it would be a. 920
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is greater 419.10 or 419.099
svetlana [45]
419.10 because there is a 1 in the tenth place unlike the other number.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • you bought 4 bananas and 5 apples at the store for $2.50 the next day you bought 10 bananas and 3 apples at the store for $3.40.
    10·1 answer
  • Mathematics Inclined Week #1: Difficult Category
    12·1 answer
  • What is the solution to the equation below?<br> log 7+ log(x-4)= 1
    7·1 answer
  • 340 equals 72 more than y<br> Write the sentence as an equation.
    14·1 answer
  • What is the value of y in the system of equations?<br> 5x + y = -1<br> y = 6x + 10
    8·1 answer
  • The dot plots show the ages of players on two soccer teams. Which statements are true? Check all that app The Lions have more va
    8·2 answers
  • Georgia ,a florist,charges $10 per flower bundle plus a$15 delivery charge per order what is the slopes​
    7·1 answer
  • Can someone help me with #8
    14·1 answer
  • Ms. Murray has a collection of 25 dimes and nickels. How many nickels does Ms. Murray have if she has a total of $2.30?
    14·1 answer
  • A 12-ounce bag of chips costs $2.88. What is the unit rate per ounce of chips A $0.17 O B. $0.24 OC. $0.25 OD $0.42​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!