1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
White raven [17]
2 years ago
9

Select the correct answer. Which is the graph of the function }(r).= x3 – 3,2 – 417

Mathematics
1 answer:
Marta_Voda [28]2 years ago
3 0
Where the answer choices ?
You might be interested in
Help on number 9 please!
lutik1710 [3]

2x+2

Work:

Factor 2x^2+10x+12: 2(x+2)(x+3)

Cancel all x+3, leaving 2(x+2)

2x+2

4 0
3 years ago
Protein, like carbohydrates and fat, contains calories. The following table shows different amounts of protein and their related
soldier1979 [14.2K]

Answer:

yes the answer is proportional!! :)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 10a+10b=35, what is the average (arithmetic mean) of a and b?
worty [1.4K]

Answer:

1.75

Step-by-step explanation:

If a  and b are two numbers, then their arithmetic mean is

\dfrac{a+b}{2}

Given:

10a+10b=35

Divide this equation by 10:

a+b=3.5

Now, divide it by 2:

\dfrac{a+b}{2}=\dfrac{3.5}{2}\\ \\\dfrac{a+b}{2}=1.75

6 0
3 years ago
HELP IMMEDIATELY!! ATTACHMENT<br>I'm not sure on how to find the y intercept please help! thanks
Yuliya22 [10]

well if you can find the slope then choose one of your ordered pair and plug them in tot he corresponding variable. since you don't know what the y intercept you basically find x which will be the y int.

8 0
3 years ago
The growth of a population is modeled by N (t) = 6(1.05). For what value of t will N (t) = 12?
stiks02 [169]

Answer:

0.72% per month

Step-by-step explanation:

I looked it up!

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 5.
    12·1 answer
  • 65 +43-11 =<br><br> Help me plz
    15·2 answers
  • I need help with finance!
    7·1 answer
  • Question 7
    11·1 answer
  • PLEASE HELP !
    14·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice B: 20 ounces of chocolate
    7·2 answers
  • Graph a parabola whose x-intercepts are at x = -3 and
    11·1 answer
  • If there is no solution or if there are infinite many solutions and a systems equations are dependent state so.​
    9·1 answer
  • NEED HELP ASAP/ WILL MARK BRAINLIEST/NO LINKS OR I WILL REPORT YOU!!!!//Item 7
    12·1 answer
  • What is 0.09 rounded to the nearest 3 decimal places
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!