1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Volgvan
3 years ago
11

Write eight hundred twenty six and four hundredths in standred form

Mathematics
1 answer:
joja [24]3 years ago
7 0

Answer:

826.04

good luck buddy

You might be interested in
Please help me!!! what is the average of 24, 38, and 19?
faust18 [17]
You have to add up all the numbers then divide by the amount of numbers there are
24+38+19=81
81/3=27
The average is 27
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tina ordered a replacement part for her desk. It was shipped in a box that measures 2 in. by 2 in. by 11 in. What is the greates
algol13

Answer:

15 inches

Step-by-step explanation:

The space diagonal of a rectangular prism is the root of the sum of the squares of the edge lengths. The longest straight part that will fit in the box will be at most ...

l = √(4² +4² +14²) = √228 ≈ 15.10 . . . . inches

If im wrong just tell me im sorry if it is

Ally~

8 0
1 year ago
Two urns contain white balls and yellow balls. The first urn contains 2 white balls and 7 yellow balls and the second urn contai
Romashka [77]

-- The first urn has 9 balls in it all together, and 2 of them are white.
If you don't peek, then the prob of pulling out a white ball is  2/9 .

-- The second urn has 13 balls in it all together, and 3 of them are white.
If you don't peek, then the prob of pulling out a white ball is  3/13 .

-- The probability of being successful BOTH times is

        (2/9) x (3/13)  =  ( 6/117 )  =  about  0.0513  or  5.13% (rounded) 
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate of 1.49 for 10
kap26 [50]

If you mean it costs $1.49 to buy 10 items, then the unit rate is $0.15 or 15 cents

This is because you divide 1.49 over 10 like so: 1.49/10 = 0.149, then round this to the nearest penny to get 0.15

0.15 dollars = 15 cents

so basically whatever this item is, it costs 15 cents per item

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Figure one and figure 2 are similar quadrilaterals. Which proportion must be true?
amm1812

Step-by-step explanation:

option C is the correct answer of this question

5 0
3 years ago
Other questions:
  • How much interest is earned on an investment of $12,000 at 2.9% compounded daily for eight years
    14·1 answer
  • If m angle b=(3x-16) degrees, what is the measure of the supplement of angle b
    15·1 answer
  • June runs a little slower than carlos. She ran 1/4 of a mile in 3minutes. How long will it take her to run a full miles
    12·1 answer
  • Percy works two part-time jobs to help pay for college classes. On Monday, he works 3 hours at the library and 2 hours at the co
    5·1 answer
  • What is 10 seconds in 29 hours
    7·1 answer
  • PLEASE HELP ME I WOULD APPRECIATE IT SO MUCH AND I GIVE BRAINLIEST
    7·2 answers
  • Twelve of the students in the school choir like to sing solos. These 12 students make up 24% of the choir. How many students are
    5·2 answers
  • I need help plsssssss
    5·1 answer
  • No rèspondas si no sabes<br><br>Pls answer it its oy one question pls<br><br>​
    9·1 answer
  • What is the measure of JML
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!