1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BabaBlast [244]
3 years ago
7

Geometry lol help me please 7

Mathematics
1 answer:
Snezhnost [94]3 years ago
8 0

Answer: what do u need help with?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Due in 10 minutes please help !! ASAP Erin buys 2 packs of potatoes costing £2 each, 3 packs of carrots for £3 per pack, and 3 t
Sonja [21]

Answer:

£7.3

Step-by-step explanation:

2 x £2=£4

3 x £3 = £6

3 x 90 = 270 = £2.7

£4+£6+£2.7= £12.7

20-12.7=7.3

7 pounds and 3

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In a class of 32 students, the mean height of the 14 boys is 1.56 meters, the mean height of all 32 students is 1.515. Work out
vaieri [72.5K]

Answer:

I'm not sure but I did do it on a calculator so 1.515-1.56= -0.045

6 0
3 years ago
Simplify 5 – 2y + (-8y) + 5.5.
zavuch27 [327]

Answer:

-10y + 10.5

Step-by-step explanation:

5 - 2y + (-8y) + 5.5

5 - 2y - 8y +5.5

-10y + 10.5

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helpppp pleaseee i need a quick answer
aleksandr82 [10.1K]

Answer:

32 i think

Step-by-step explanation:

its 16 cm, so 2 full rotations would be 16 times 2

which is 32

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A certain shampoo is available in two sizes. A 13.5 ounces bottle cost $2.98. A 29.2 ounce bottle cost $6.12. Find the Unit pric
Sladkaya [172]

Answer:

9.2 ounce bottle cost $6.12 is better buy with unit price of $0.22

Step-by-step explanation:

Unit price of any product is given by

unit price = weight of product/ price of product

Given sizes

A

13.5 ounces bottle cost $2.98

cost of 1 ounce of shampoo for this size = cost price/weight of shampoo

 cost of 1 ounce of shampoo for this size =2.98/13.5 = $0.22

Unit price for this size is $.022

B

9.2 ounce bottle cost $6.12

cost of 1 ounce of shampoo for this size = cost price/weight of shampoo

 cost of 1 ounce of shampoo for this size =6.12/9.2 = 0.66

Unit price for this size is $0.66

As $0.22 is less than $0.66 thus,

9.2 ounce bottle cost $6.12 is better buy.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • David and Jillian are playing a board game together. Jillian wants to trade her wool cards for David's ore cards. The double num
    7·2 answers
  • Can somebody help me turn these numbers into decimals? 34%,0.12%,62.5%. Also turning decimal into percent? These numbers need to
    9·1 answer
  • Write and solve an equation. On Monday Anna picked some apples. On Tuesday she picked 15 more apples than on Monday. If Anna pic
    6·2 answers
  • The owner of a food cart sells an average of 120 frozen treats per day during the summer which graph best shows this relationshi
    13·1 answer
  • How many factors does 84 have?​
    15·2 answers
  • What is the value of the angle marked with x?
    6·1 answer
  • Alyssa and her brother luke are racing. Cars around as track . It takes a Alyssa car 15 seconds to go one complete run around th
    10·1 answer
  • I beg someone help.
    14·2 answers
  • Calculate the heat required to melt 1 g of gold at its melting point. The specific heat of fusion for gold is 64.5×103 J/kg.
    13·1 answer
  • When you see average rate of change what should you automatically think of
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!