It costs $42 for 7 staplers. what is the unit rate for the stapler?
1 answer:
Answer:
The answer is 6
Step-by-step explanation:
42 divided by 7=6
You might be interested in
Answer:
Mathematically speaking, it is 9 - 9
Answer: 1
Step-by-step explanation:
16 * 1/2 = 8
7x + 1 = 8
7x = 7
x = 1
Answer:
In picture
Step-by-step explanation:
Brainliest please
Domain = R
Range = R .............
Answer: B. (-6, 5)
Step-by-step explanation: