1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natasha2012 [34]
3 years ago
7

Help fast!

Mathematics
1 answer:
andrezito [222]3 years ago
7 0
The answer is C because the equations become true.
You might be interested in
PLEASE HELP ASAP!!!!!
Rashid [163]

mike charges 100 dollars service charge plus 65 dollars per hour.  

amy charges 40 dollars service charge plus 80 dollars per hour.  

the cost to repair from mike is 100 + 65 * x.  

the cost to repair from amy is 40 + 80 * x.  

let x = 3 and you get:  

the cost to repair from mike is 100 + 65 * 3 = 295 dollars.  

the cost to repaid from amy is 40 + 80 * 3 = 280 dollars.  

as long as the time to repair is 3 hours or less, the cost to repair will be cheaper from amy.

4 0
3 years ago
Please help
stiks02 [169]

Answer:

270 cubic inches

Step-by-step explanation:

first you multiply 9 times 5 which equals 45 and then you multiply 45 by 6 to get 270. (for volume its length times width times height)

3 0
3 years ago
What is the definition of an irrational number?
lianna [129]
A real number that cannot be expressed as a ratio of integers.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer choices: <br><br> A. 138,000 <br> B. 142,000 <br> C. 148,000 <br> D. 134,000
jolli1 [7]

Answer:

èldìrô!¡¡¡!!!!!!!!!!

4 0
3 years ago
Pls help ..
Vlad1618 [11]
The triangles are not similar because the smallest sides are 6/10 = 3/5, the medium sides are 8/24 = 1/3, and the longest sides are 10/26 = 5/13 and similar triangles must have the same ratio for all three sides.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A bag has 2 blue marbles, 3 red marbles, and 5 white marbles. Which events have a probability greater than 1/5? Check all that a
    13·2 answers
  • There are 4 stores. Each store capers $1 to enter and $1 to exit. A man enters one store and spends half of his money. After lea
    12·1 answer
  • The enrollment at a university increased from 8000 students in 2001 to 12,000 students in 2002. what is the percent increase in
    8·2 answers
  • Answer the question above on the ixl tab, please.
    13·1 answer
  • 5q greater than or equal to 8q -3/2
    5·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $23.97. What is the unit price of the pairs of gloves? ​
    11·2 answers
  • The circle with radius r units is divided into congruent sectors to create the shape shown below.
    7·1 answer
  • Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
    12·1 answer
  • A school sells 712 tickets for a talent show. Adult tickets cost $8 each, and children's tickets cost $4 each. A total of $4,256
    10·1 answer
  • Write an expression that represents the perimeter of the triangle.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!