1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Shkiper50 [21]
3 years ago
8

Can someone solve #7 please

Mathematics
1 answer:
umka2103 [35]3 years ago
8 0

Answer: Triangles B and C

Step-by-step explanation: Because one side is divisible by 1,2,5,10 and the other side is divible by 1,3,9, etc

You might be interested in
What's the value of this expression ? 40-(3x2)x6
natita [175]
4

40-(3x2)x6
40-6x6
40-36
4
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rationalize the denominator
loris [4]
Do u have an attachment of it ???
8 0
3 years ago
The power 9^2 is equivalent to 81. What is the value of 9^-2?
lidiya [134]

Answer:

0.01234567901

Step-by-step explanation:

pls make me brainliest

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
12) A field goal is 3 points and the extra point after a touchdown is l point. In a post-season. Adam Vinatier of the
kaheart [24]

Answer: he would have made 7 feild goals and 49 extra points

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
What is the correct answer?​
alexgriva [62]
I think it is 5.64 I hope this helps
8 0
3 years ago
Other questions:
  • There are 27 students in a class. 13 are
    8·1 answer
  • Please answer this correctly
    11·1 answer
  • HELP PLS 100PTS!!!<br><br> Evaluate s(-19)<br> s(n)=7-4n
    10·2 answers
  • 19. Find the pressure exerted by a force of 240 newtons on an area of 30cm? Please help I will mark as brilliant
    11·1 answer
  • What is the answer to this question? Please help!
    5·2 answers
  • This is a geometry question, please help me asap!!​
    7·1 answer
  • Square root of 48841​
    5·1 answer
  • Is -4 rational or irrational
    11·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=6%2F5%20%28cos%28120%29%20%2B%20isin%28120%29%29%203%2F5%20%28cos%2845%29%20%2B%20i%20sin%2845
    8·1 answer
  • A 6-quart container of window cleaner costs $14.76. What is the price per pint?​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!