Answer: then study its easy
Step-by-step explanation: first you open your book and you read over everything that will be on the test. and then u wont fail bih
Answer:
Cost of popcorn= $9.25 - $1.75 ÷ 3
Cost of popcorn= $7.50 ÷ 3
Cost of popcorn= $2.50 per box
Step-by-step explanation:
I am not that sure about the equation, but I know the answer
Answer:
30,340 all you gotta do is add the 2 numbers together
Answer:
I believe it is, 30 minutes of running.
Explanation:
If she spends 12 minutes walking, that means she’s done 6 ‘sets’ of two minutes.
Then, you just have to multiply 6 by 5 and then you get 30.
Answer:
6x=0.10x< 2
Step-by-step explanation: