1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alekssandra [29.7K]
3 years ago
6

PLEASE HELP!!! EVERYTHING IS IN THE PICTURE!

Mathematics
1 answer:
Alex_Xolod [135]3 years ago
3 0

Answer:

the answer is D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The product of a 3 and the sum of number and 5 is equal to 60
Sladkaya [172]

Answer:

3n + 5 =60

Step-by-step explanation:

Answer : n=55/3

3 0
3 years ago
When adding numbers which way do you usually work
adell [148]

Step-by-step explanation:

start by adding together the numbers in the right hand column

5 0
3 years ago
F(x)=6x-5 at f(1)<br><br><br>evaluate the function
asambeis [7]
F(1)= 6(1)-5 = 1
The answer is 1
4 0
3 years ago
Please help me with this homework
Vadim26 [7]

Answer:

s=Q/Rt - 1/t

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Ben writes the product of 7 and 50. Then I have subtracts the least 3-digit multiple of 10 from the product. What is the differe
Hatshy [7]
250. 7*50=350 and the least 3-digit multiple of 10 is 100 (10*10). 350-100=250
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Alice wanted to compare birthday cake prices in two supermarkets. She wrote down the daily prices for a few days and found that
    15·1 answer
  • A toy box contains eight green balls and four purple balls. Suppose you choose a ball at random and then replace it by putting i
    13·1 answer
  • Question 6 pleaseeeee
    9·1 answer
  • Find the area of a square with side a when a is equal to the following values. Are the area of a square and the length of its si
    14·2 answers
  • BRAINLIEST + 100 PTS IF YOU ANSWER THIS QUESTION
    11·2 answers
  • Donna rides her bike at a rate of 19/2 miles per hour how many miles can Donna travel in1/3 of an hour
    8·1 answer
  • X*2X3x-4 factorise the question
    9·1 answer
  • Fred had $301 to spend on 8 books. After buying them, he had $13. How much did each book cost? <br>​
    6·1 answer
  • One gallon of gasoline in Buffalo, New York costs $2.29. In Toronto, Canada, one liter of gasoline costs $0.91. There are 3.8 li
    8·1 answer
  • 2hm 3dam to into meter
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!